CTC – De Pitchcoach

Cracking_The_Cryptic_logo

Soms moet je gewoon het lef hebben om dingen te doen die je graag wilt.

Zoals een mailtje sturen naar je idolen met de mededeling dat je in Londen bent en of je ze mag trakteren op een lunch.

Dan gebeuren er magische dingen. Zoals lunch in Londen met Simon & Mark!

Simon Anthony en Mark Goodliffe zijn twee nerdy Britse heren van middelbare leeftijd die in twee jaar tijd een YouTube kanaal met 500.000+ subscribers hebben gecreëerd: Cracking The Cryptic (CTC).  

Elke dag lossen ze allebei – los van elkaar – een handgemaakte, complexe sudoku-variant op. Puur op logica.

Ik ben verslaafd. Twee keer per dag brengt logica orde in de wereld: een ogenschijnlijk onoplosbaar probleem komt tot een goed einde.

Het is het basale driedelige verhaal van de held. Het soort verhaal dat een pitch van saai naar inspirerend omtovert:

  1. Er is een held (hier Simon of Mark)
  2. Die heeft een doel (een sudoku oplossen)
  3. Een obstakel bemoeilijkt het behalen van dat doel (de sudoku lijkt onoplosbaar)

Om zo’n verhaal tot een echte passiehaak™ om te vormen, moet er ook een oprechte emotie bijkomen van de verteller.

Ook die is er volop bij CTC. Met name Simon grossiert in emoties: verrukking, frustratie, verbazing. Hij heeft, zeg ik als pitchcoach, dan ook niet voor niets de dubbele kijkcijfers van Mark.

Dat is mijn analyse van het succes van CTC. Maar ik wilde heel graag weten wat zij als hun succesfactoren zien en of ze nog tip voor iedereen hebben die ook een succesvol YouTubekanaal wil.

Dit is hun top drie YouTube tips:

1.Respecteer je publiek: luister naar ze en wees nooit neerbuigend
2.Ben jezelf
3. Kies een onderwerp waar je gek op bent

Ook verslaafd raken? Hier vind je Cracking the Cryptic.

 

Deel dit bericht op:

Bedankt voor Je inschrijving